Poznaj
bezcurkowe

Bezcukrowe Słodkości to dziewczyny, które łączy pasja do cukiernictwa. Jesteśmy otwarte na Wasze pomysły i gotowe na nowe wyzwania. Przygotowując dla Was torty, ciasta czy słodkości zostawiamy w pracowni całe serca po to, żebyśmy mogły widzieć Wasze uśmiechy na twarzach w trakcie odbiorów i radość na zdjęciach, które nam wysyłacie.

Jak to się wszystko zaczęło? Pracując w korporacji, przyszedł czas na podjęcie decyzji czy ta praca jest dla mnie. Od zawsze kochałam piec, po wielokrotnych próbach testowania przepisów w domowym piekarniku, testach co poprawić, co zmienić. Z olbrzymim wsparciem najbliższych od poszukiwania nazwy, projektu logo, znalezienia odpowiedniego lokalu, remontu, przyszedł rok 2019 kiedy powstała pracownia tortów artystycznych bezcukrowe słodkości na mapie Łodzi. Obecnie pracujemy w wyjątkowym zespole dziewczyn, które łączy jedno – pasja do pieczenia.

Na co dzień działamy z Waszymi zamówieniami, tortami i mniejszymi słodkościami, a od środy do soboty w cukierence na ul. Legionów 52 (wejście od Żeromskiego) możecie zawsze spontanicznie kupić coś na wynoś. 

Jak zastępujemy cukier?

Cukier zastępujemy ksylitolem, który smakiem nie odbiega od znanego nam, używanego od pokoleń, białego cukru. Jest to naturalny słodzik pozyskiwany z kory brzozy, który ma o 40% mniej kalorii i niski indeks glikemiczny, tak pożądany w czasach naznaczonych zaburzeniami metabolicznymi. Udowadniamy, że bez cukru też może być słodko, a przede wszystkim „smacznie jak u mamy”.

Stawiamy na naturalność

Buntujemy się przeciwko nafaszerowanym chemią gotowcom. Stawiamy na naturalność, sezonowość i eksperymentujemy, aż do uzyskania bezcukrowej perfekcji 🙂 Idziemy z duchem czasu, dlatego znajdziecie u nas słodkości w wersji bezglutenowej, wegańskiej czy z wykluczeniem konkretnychproduktów takich jak np. orzechy.

Dla kogo
jesteśmy?

Jesteś świadomy, czytasz składy i ograniczasz biały cukier? Lubisz słodkości, ale pilnujesz się ze względu na sportowy tryb życia? A może zdrowie nie pozostawia ci wyboru? U nas znajdziesz słodkości osłodzone ksylitolem, który ma o 40% mniej kalorii niż biały cukier i o wiele niższy indeks glikemiczny, a smakiem nie odbiega od znanego nam słodkiego smaku. Oferujemy mniejsze i większe słodkości,
zarówno te tradycyjne, jak i te w nieco odmienionej odsłonie.

A może szukasz tortu artystycznego na specjalną okazję, a dodatkowo jesteś fanem tradycyjnych smaków? Oferujemy sezonowe, naturalne i nieszablonowe połączenia, które osłodzą twój wyjątkowy dzień.

Zdrowa
alternatywa

Coraz częściej zrezygnowanie z cukru to nie tylko wybór, a konieczność. Przygotowując słodkości, kierujemy się potrzebami tych, którzy ze względu na zdrowie, zmuszeni są szukać alternatyw. Najczęstszym powodem są właśnie choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca czy insulinooporność.

Obrońcom tradycyjnych smaków proponujemy torty i słodkości z obniżoną zawartością cukru, a dla tych, którzy z wyboru restrykcyjniej podchodzą do diety, desery osłodzimy erytrytolem, który nie posiada wartości odżywczych, dzięki czemu ma zerową wartość kaloryczną i taki sam indeks glikemiczny.